Aknenormin w leczeniu trądziku

Trądzik to choroba charakteryzująca się zaburzeniami zewnętrznej warstwy skóry – dotyczy nieprawidłowej gospodarki łojowej gruczołów znajdujących się na naszej twarzy, plecach, dekolcie i innych – również w nietypowych miejscach. Zatkane przez różne czynniki ujścia gruczołów łojowych powodują powstawanie zaskórników, krost, grudek, wielkich bolących zmian, także ropnych, z nadkażeniem bakteryjnym. Aknenormin ma pomóc w walce z trądzikiem dzięki zawartości izotretynoiny.

Domowe sposoby na trądzik czasem mogą pomóc, ale nie zawsze – zwłaszcza w ciężkich postaciach trądziku, są skuteczne. Ta wyjątkowo oporna na leczenie choroba skóry rodzi często problemy natury psychologicznej. Dostępne bez recepty leki, kremy maści, w końcu przepisywane przez dermatologów specyfiki robione na zamówienie, zmiana diety, unikanie sytuacji stresogennych, kuracje hormonalne – to wszystko nie zawsze daje rezultaty, jakich oczekujemy. Leczenie trądziku czasem trwa wiele lat, wydajemy na nie mnóstwo pieniędzy. Wpędzamy się w błędne koło. Trądzik może się zaostrzać. W rezultacie mamy coraz więcej zaskórników i pryszczy oraz coraz gorszy nastrój, bo nasza skóra wygląda koszmarnie. Trądzik to niewątpliwie także problem estetyczny. Powstałe w wyniku trudno gojących się ran blizny dodatkowo wpędzają nas w zakłopotanie.

Aknenormin efekty kontra skutki uboczne

W końcu jesteśmy w stanie poświęcić wiele, aby tylko raz na zawsze pozbyć się trądziku. Sporo kontrowersji w leczeniu trądziku budzą preparaty z izotretynoiną – pochodną witaminy A, substancją zawartą m.in. w leku Aknenormin. Z jednej strony obserwuje się wysoką skuteczność w leczeniu, z drugiej jednak strony lek Aknenormin skutki uboczne ma dość poważne. W opakowaniu tabletek Aknenormin ulotka wymienia następujące objawy:

  • podwyższony poziom cholesterolu,
  • wzmożona suchość błon śluzowych oraz skóry,
  • białkomocz,
  • krwiomocz.

Podczas stosowania leku Aknenormin opinie dotyczące skutków ubocznych wskazują także na częsty problem z nadmiernym wypadaniem włosów. Zauważalne są także bóle pleców oraz wyraźna zmiana nastroju. Kuracji lekiem z izotretynoiną mogą towarzyszyć objawy depresji, nasilonego lęku, nerwowości.

Czy wybrać kurację lekiem Aknenormin?

Pochodna retinoidów ma jednak wysoką skuteczność i często pacjenci z trądzikiem decydują się na leczenie, mimo towarzyszących skutków ubocznych. W przypadku tabletek Aknenormin cena nie należy do niskich. Jest to jednak gra warta świeczki w sytuacji, gdy uporczywe zmiany skórne nie znikają w rezultacie stosowania innych leków, antybiotyków. Z niechcianymi objawami, które mogą wystąpić w trakcie kuracji, można sobie także poradzić. Na suchość skóry warto zastosować pielęgnację kremami nawilżającymi. Pomogą nam dobrze nawilżyć skórę, co w leczeniu izotretynoiną jest bardzo istotne. Aby cieszyć się skutecznością leku Aknenormin, dawkowanie powinno być ściśle określone przez lekarza. Ze względu na silne działanie rodzi się zatem pytanie: Aknenormin a ciąża? Zachodzi możliwość uszkodzenia płodu, wobec czego zabronione jest jego stosowanie w czasie ciąży. Zakaz ten dotyczy także okresu karmienia piersią.