Problem nadmiernej produkcji sebum

Co to jest sebum

Sebum to inaczej łój skórny – substancja wytwarzana przez gruczoły łojowe na powierzchni naszej skóry. Buduje ona płaszcz lipidowy skóry, który chroni ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i nadmiernym przesuszeniem. Oznacza to, że im mniej sebum, tym bardziej sucha skóra i na odwrót- im więcej sebum, tym cera staje się bardziej tłusta.

Nadmiar sebum na twarzy – kogo dotyczy i jakie są objawy?

Nadmierne wydzielanie sebum na twarzy jest wynikiem wzmożonej pracy gruczołów łojowych. Jest to jeden z najczęstszych problemów wśród nastolatek, które przechodzą przez okres burzliwych zmian hormonalnych. Nie są one jednak jedyną grupą, którą dotyka ten problem. Wiele kobiet również po okresie dojrzewania boryka się z problemem tłustej cery. Nadmierne wydzielanie sebum można zaobserwować w bardzo prosty sposób – jeśli po umyciu i osuszeniu twarzy po jakimś czasie skóra zaczyna się w niektórych miejscach, albo na całej twarzy nieestetycznie świecić, to oznacza to, że produkcja sebum jest zaburzona. Dodatkowo nadmiar sebum może powodować powstawanie wykwitów skórnych, którym często towarzyszą stany zapalne i rozszerzone pory. Pielęgnowanie cery mieszanej tłustej to zadanie trudne i wymagające dużo czasu.

Pielęgnacja cery z nadmiarem sebum

Prawidłowa pielęgnacja cery to recepta na nadmierne wydzielanie sebum. Aby wiedzieć jak pielęgnować tłustą cerę, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie – co to jest sebum. Pielęgnacja powinna być oparta na dokładnym ale bardzo delikatnym oczyszczeniu skóry twarzy oraz jej solidnym nawilżeniu, tak aby uspokoić pracę gruczołów łojowych.

 

W tym może pomóc preparat dedykowany tego rodzaju problemom – odpowiednio dobrany krem regulujący wydzielanie sebum.

co to jest sebumTaką funkcję spełnia krem Sevolium, który przeznaczony jest dla cery trądzikowej, z nadmiarem sebum, skłonnej do powstawania wyprysków i o widocznych, rozszerzonych porach. Istotną rolę pełnią tu składniki aktywne zawarte w kremie, jak: ekstrakt z lukrecji, wyciąg z kory i liści, ekstrakt z nagietka, wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego, nanozłoto, cynk, wyciąg z drożdży oraz miedź. Naturalny skład oraz brak dodatków w postaci silikonów, barwników, pochodnych ropy naftowej czy sztucznych substancji zapachowych powoduje, że krem  wykazuje skuteczne działanie i nadaje się nawet do najbardziej wrażliwej cery. Łagodne składniki preparatu nie wysuszają cery a ich działanie skoncentrowane jest na przywróceniu równowagi skórze i harmonijnej pracy gruczołów łojowych.

Tak uspokojona skóra twarzy na pewno odwdzięczy nam się promiennym i zdrowym wyglądem. Warto więc wiedzieć, co to jest sebum, by przeciwdziałać nadmiernemu świeceniu się skóry i tym samym niwelować trądzik.