Cześć! Miło mi Ciebie powitać. Jestem Justyna i mam 27 lat. Chciałabym w tym miejscu napisać kilka słów, które, jak mam nadzieję, nakreślą Ci ogólny obraz, kim jestem, i dlaczego postanowiłam utworzyć to miejsce.

Walka z trądzikiem to przeszłość.

Początek mojej historii sięga jedenaście lat wstecz. Właśnie wtedy zaczęła się moja przygoda z trądzikiem. Niby to nic niezwykłego w tym wieku, większość nastolatków przez to przechodzi. Ale o ile moi koledzy i koleżanki z klasy mieli co najwyżej parę drobnych wyprysków, u mnie był to trądzik przez duże „T”. Było to dla mnie bardzo przykre doświadczenie, zwłaszcza, że podejmowane próby poradzenia sobie z nim nie dawały pożądanego efektu. Drogeryjne kosmetyki były za słabe. Przetestowałam na sobie wszystkie, jakie były dostępne. W końcu udałam się do dermatologa, który zapisywał mi różne maści, antybiotykowe i sterydowe. Ale nawet to nie przynosiło poprawy. Po rozważeniu wszelkich za i przeciw, zdecydowałam się na kurację Izotekiem. Niestety po zakończeniu kilkumiesięcznej kuracji problem powrócił. Byłam załamana. W międzyczasie zaczęłam bardziej interesować się zdrowiem oraz czytałam dużo na temat trądziku. Zamiast powtarzać kurację, postanowiłam spróbować rozwiązać problem w sposób możliwie naturalny.

Przyznam szczerze, że na ten moment nie odważyłabym się zamieścić żadnego zdjęcia z tamtego okresu, chociaż może się kiedyś to nastąpi. Byłoby to na pewno świetne udokumentowanie poprawy, jaką udało mi się uzyskać. Dzisiaj nie mam już praktycznie żadnych problemów ze skórą.

Dieta ważnym czynnikiem podczas walki z trądzikiem

Zaczęłam zgłębiać wiedzę, na temat prawidłowego odżywiania, oczyszczania organizmu i wspomagania jego funkcji. Nauczyłam się czytać składy kosmetyków, i chociaż nie mam pod tym kątem wykształcenia kierunkowego, to wiem teraz, jakie substancje w preparatach na trądzik są pożądane, a jakich lepiej unikać. Stało się to w końcu moją pasją- uwielbiam „prześwietlać” etykiety na takich produktach. Z tej pasji narodziła się właśnie ta strona. Pragnę podzielić się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. Zapraszam do dalszej lektury!

Close Menu