Jaki krem jest wskazany dla cery trądzikowej?

Jaki krem jest wskazany dla cery trądzikowej?

Wbrew powszechnej opinii z problemem trądziku boryka się duży odsetek ludzi. Niestety mylnym byłoby stwierdzenie, że te problemy mogą same ustąpić. Może być wiele przyczyn takich dolegliwości. Często zdarza się, że problem ma głębsze podłoże i niestety wiąże z koniecznością konsultacji dermatologicznej, ale jej pierwsze objawy możemy spróbować leczyć domowymi sposobami. Na uwagę zasługują krem nawilżający do cery trądzikowej. Trądzik jest powiązany z nadczynnością gruczołów łojowych. Jego główną cechą jest obecność zaskórników, krostek i torbieli ropnych. Głównymi przyczynami trądziku może być zła praca gruczołów, do innych należeć może stres, zła, mało zbilansowana dieta, bogata w konserwanty i sztuczne barwniki. Im później on się pojawia, może mieć głębsze podłoże a co za tym idzie może być trudniejszy do wyleczenia. W okresie dojrzewania dochodzi do burzy hormonalnej, poprzez zwiększenie produkcji hormonów płciowych mogą pojawiać się problemy skórne. Zaburzenia hormonalne mogą być przyczyną trądziku również u dorosłych. Przyczyną występowania problemów skórnych mogą mieć też podłoże w momencie nieodpowiednich leków jakie przyjmujemy. Po tabletkach antykoncepcyjnych odnotowuje się najczęściej wzrost występowania tego problemu.

Naszą walkę z problemami skórnymi należy zacząć od stosowania kremów nawilżających do cery trądzikowej. Na rynku jest ich duży wybór, ale należy zwrócić uwagę na preparat, który ma kompleksowe działanie i jest produkowany z naturalnych składników. Istotą kremu do cery trądzikowej jest to, aby nie wysuszała i nie podrażniała nam skóry. Na szczególną uwagę zasługuje, preparat, który działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Na polecenie zasługuje Sevolium, krem do cery trądzikowej,który reguluje pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu szybciej redukowane są rany. Pomaga zmniejszać blizny i zapobiega powstawaniu nowych.

Zobacz również: Kosmetyki do cery tłustej na stronie pielegnacja-cery-tlustej.pl

Dzięki kremom nawilżającym do cery trądzikowej skóra otrzymuje wspaniałą pielęgnację, dzięki czemu poprawia się jej wygląd i koloryt. Dodatkowym atutem Sevolium jest to, że posiada on składniki, które maja na celu przeciwdziałać starzeniu się skóry i działać przeciwzmarszczkowo. Nasza cera jest bogato nawilżona a co za tym idzie odżywiona. Krem nawilżający do cery trądzikowej składa się tylko z naturalnych składników, co oznacza że jest dedykowana dla osób z wyjątkowo wrażliwą skórą ze skłonnością do podrażnień.

Krem do cery trądzikowej Sevolium można długo stosować, jest idealnym kosmetykiem do codziennej pielęgnacji skóry. Wszyscy Ci , których dotyczy problem z pewnością już niejednokrotnie próbowali zwalczyć ten problem stosując każdy inny krem na trądzik ale bezskutecznie. Dlatego warto spróbować skutecznego a co najważniejsze naturalnego rozwiązania. Jeśli do tego zastosujemy odpowiednią dietę będziemy się cieszyć gładką i piękną cerą. Powinniśmy ograniczyć spożywanie ostrych potraw a zastąpić je bardzo dużą ilością świeżych warzyw i owoców. Należy również pamiętać o znacznym ograniczeniu soli w przygotowywanych produktach. Bardzo dokładnie obserwować swoją cerę, jeśli lubisz jeść czekoladę i kakao. Urozmaicaj swoją dietę w witaminy szczególnie w A, E i B.

Reasumując niestety nie znamy konkretnej przyczyny powstawania trądziku. Wiadomo jedynie, że są to nieprawidłowości w procesie złuszczania się nabłonka. One zatykają ujście gruczołów łojowych, co prowadzi do powstawania zaskórników. Dużą role mają zmiany hormonalne, na które nie mamy zbytniego wpływu, w czasie okresu dojrzewania. Duży procent osób choroba dotyka w wieku między 13 a 20 rokiem życia.

Więcej na stronie: https://poznajsevolium.pl/cera-tlusta-cera-tradzikowa/

Ten post ma jeden komentarz

  1. Stosowałam Sevolium i był to najlepszy krem na trądzik . Miał lekką konsystencję, szybko się wchłaniał i przede wszystkim działał ! po miesiącu nie było śladu po trądziku czy pryszczach na twarzy 🙂

Dodaj komentarz

Close Menu