Makijaż permanentny – metody

Makijaż permanentny – metody

Popularność zabiegów upiększających w ostatnich latach rośnie lawinowo. Ludzie wydają fortuny aby poprawiać i upiększać swoje ciała. Branża kosmetyczna to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki, a to za sprawą wyrastających jak grzyby po deszczu nowych salonów kosmetycznych, oferujących coraz to nowsze zabiegi i usługi. Wśród tej szerokiej gamy usług ogromnym zainteresowaniem cieszy się makijaż permanentny.


Makijaż permanentny co to właściwie jest?

Makijaż permanentny, to przypominający tatuaż zabieg polegający na wstrzyknięciu barwnika głęboko w skórę. Sposób wykonania zabiegu rożni się w zależności od miejsca, które temu zabiegowi będzie poddane. Oczy, brwi i usta to trzy miejsca, które możemy wybrać do zabiegu. Efektem zabiegu jest trwały makijaż.

Makijaż permanentny jak długo się utrzymuje

Aby uzyskać trwały makijaż zabieg należy powtórzyć po około dwóch tygodniach od pierwszego, oraz później regularnie w rocznych odstępach. Na trwałość efektu duży wpływ ma sposób jego wykonania oraz jakość wykorzystanego barwnika.

Makijaż permanentny brwi – metody

Makijaż permanentny brwi metoda cieniowania – metoda ta polega na równomiernym nałożeniu barwnika na całą powierzchnię łuku brwiowego jednocześnie stopniując jego intensywność. Zalecana głównie dla klientek z gęstymi naturalnymi brwiami jako ich uzupełnienie oraz wyrównanie kolorystyki.

Makijaż permanentny metoda piórkowa – metoda polegająca na wbijaniu specjalistycznego piórka punkt po punkcie i dostarczanie pigmentu do wnętrza skóry. Podczas zabiegu stosuje się kremy znieczulające, bo choć zabieg nie jest bardzo bolesny, ich zastosowanie zmniejsza dyskomfort, oraz minimalizuje ryzyko na przykład gwałtownego poruszenia się klientki podczas wbijani piórka. Metoda ta pozwala maskować ubytki w brwiach.

Makijaż permanentny metodą włoskową – Metoda o szczególnym stopniu precyzji. Wykonywana jest w sposób podobny jak tatuaż. Kosmetyczka rysuje każdy włosek z osobna uzyskując zagęszczenie oraz wypełnienie ubytków w brwiach.

Makijaż permanentny ust

Po brwiach, usta są drugim najbardziej popularnym miejscem wykorzystywania makijażu permanentnego. Zabieg polega na nadaniu ustom kształtu oraz optycznym ich powiększeniu. Odpowiednie manipulowanie kolorem nada ustom trójwymiarowy kształt i sprawi, że będą wyglądać pięknie oraz naturalnie.

Makijaż permanentny oczu

Makijaż permanentny oczu polega na narysowaniu kreski wzdłuż linii rzęs o kształcie oraz grubości dobranej do kształtu twarzy klientki oraz jej karnacji.

Makijaż permanentny przeciwwskazania

Makijaż permanentny jest zabiegiem inwazyjnym, a co za tym idzie jego wykonanie wymaga zachowania maksymalnej ostrożności oraz higieny. Aby go wykonać klientka musi być całkowicie zdrowa oraz wypoczęta. Choroby przewlekłe takie jak cukrzyca czy nowotwory znacząco komplikują przeprowadzenie zabiegu. Makijaż permanentny nie może być wykonywany u kobiet, które aktualnie są w ciąży lub karmią piersią.

Trwały makijaż permanentny to zabieg, na którym nie warto oszczędzać. Długotrwałe efekty w przypadku jego niewłaściwego wykonania mogą się okazać nie lada problemem. Wybierając gabinet, w którym poddamy się zabiegowi kierujmy się przede wszystkim doświadczeniem oraz umiejętnościami kadry pracowniczej.
Tylko taka doświadczona oraz sprawdzona placówka da gwarancję, że zabieg zakończy się sukcesem oraz otrzymamy efekty, których oczekujemy.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ W PROFESJONALNYM SALONIE

Salon kosmetyczny Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Skłodowskiej-Curie 3
(budynek Polon Park, 2 piętro)
80-210 Gdańsk Wrzeszcz
tel. +48 791 604 604
gdansk@clinicacosmetologica.pl

Dodaj komentarz

Close Menu