Lek Curacne w walce przeciw trądzikowi

Lek Curacne w walce przeciw trądzikowi

Środek curacne zawiera izotretynoinę, która należy do lekarstw z grupy retynoidów. Specyfik curacne jest potrzebny do leczenia bolesnych postaci trądziku. Powinno się go również używać w przypadku, kiedy specyfiki przeciwbakteryjne, np. krem, balsam, żel oraz płyn, nie działają. Powinno się wiedzieć, iż curacne efekty korzystne dla naszej cery wyzwala bardzo szybko. Niestety jednocześnie pojawiają się przykre skutki uboczne, które trudno zwalczyć.

Przeciwwskazania stosowania Curacne

Po tygodniu pryszcze na skórze zaczynają marnieć. Skóra staje się gładka i pozbawiona jakichkolwiek przypadłości. Nie powinny jednak tego środka przyjmować kobiety w trakcie ciąży. Dotyczy to także kobiet, które zamierzają niebawem zajść w ciążę i u kobiet w czasie rozrodczym, o ile nie są wypełnione wszystkie wymagania odnoszące się do przeciwdziałania ciąży. Lek tan nie jest wskazany u pacjentów z niewydolnością wątroby, a w szczególności w sytuacji ciężkiej choroby wątroby. Dotyczy to także pacjentów z hiperwitaminozą A oraz tych ze zwiększonym zagęszczeniem lipidów, czyli cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Nie powinny tego teku też przyjmować pacjenci jednocześnie leczeni antybiotykami z grupy tetracyklin. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku curacne powinno się omówić to z lekarzem. Podobnie należy się postępować w przypadku otyłości, cukrzycy, znacznego stężenia cholesterolu albo trójglicerydów we krwi a także konsumpcji sporych ilości alkoholu. We wszystkich tych przypadkach zagęszczenie lipidów i glicerydów we krwi musi być systematycznie kontrolowane. Kiedy sytuacja ta tyczy się pacjenta, lekarz powinien zleci cykliczne badanie krwi. Pacjenci z cukrzycą w czasie trwania terapii powinni precyzyjnie sprawdzać zagęszczenie cukru.

Curacne – skutki uboczne kuracji

Podczas leczenia może pojawić się upośledzenie widzenia w nocy, które w rzadkich sytuacjach może utrzymywać się po kuracji. Zaburzenia te mogą wystąpić gwałtownie, należy zatem zachować rozwagę w trakcie kierowania samochodami oraz obsługiwania maszyn. Należy w tym momencie porzucić kurację środkiem curacne, jeśli pacjent:

 • zaczyna mieć kłopoty z oddychaniem,
 • zaczyna dokuczać mu świąd,
 • pojawia się krwawienie z nosa,

bo te przejawy mogą wskazywać na reakcję alergiczną. Za curacne cena może zdawać się względnie wysoka, lecz w związku z jego efektami może to być ostatecznie opłacalne. Powinno się wiedzieć, iż ten lek bezustannie wysusza błony śluzowe i osłabia produkcję łoju. Dzięki temu wszystkiemu bakterie odpowiedzialne za podrażnienia skóry nie mogą się rozwijać. Możemy w rezultacie tego raz na zawsze usunąć trądzik, ale jednocześnie wysuszyć skórę całego ciała.

Curacne na trądzik – warto?

Środek curacne opinie u specjalistów-dermatologów ma nadzwyczaj zróżnicowane. Jak każdy lek, curacne skutki uboczne może wywoływać, ale nie u każdego one wystąpią. Ponadto ten lek może powodować przesadną senność, zmiany masy ciała, zaburzenia łaknienia, osłabienie aktywności w pracy albo szkole, a także kłopoty ze skupieniem. Mogą się także pojawić nagłe szkodliwe dla życia reakcje alergiczne. Takie ciężkie reakcje skórne, które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla życia pacjenta. Leczenie środkiem curacne trwa przeważnie od 16 do 24 tygodni. Powinno się w trakcie kuracji tym lekiem używać kremu nawilżającego, najlepiej z naturalnych składników.

Ten post ma 8 komentarzy

 1. uważam , że tabletki to ostatnia deska ratunku. Przecież jest tyle kremów na trądzik oraz wiele innych sposobów jak sobie z nim poradzić 🙂

 2. Niestety po przyjmowaniu Curacne moja waga skoczyła do góry. Z tego co przeczytałam, jestem pewna że to jest kwestia przyjmowania tego leku. Jednak jest dla mnie zbyt silny w oddziaływaniu na organizm. Odstawiłam te leki jakiś czas temu i chcę spróbować czegoś o słabszym działaniu. Trafiłam jakiś czas temu na jednym z for na krem Sevolium.. czy ktoś może używa tego kremu i może podzielić się opinia?

  1. Ja stosuję. Taki fajny, delikatny kremik. I naturalny, to jest coś co do mnie przemawia najbardziej. Wydajny i pachnie bardzo delikatnie. Jedyny minus jest taki, że nie kupisz go stacjonarnie.

 3. Lekarz przepisał mi ten lek ostatnio. Wysuszył mi skórę bardzo mocno, kremuje jakimś kremem nawilżającym i jest spoko. Zobaczymy czy mi pomoże, na razie pryszczy ani nie ubyło ani nie przybyło.

 4. Ja musiałam odstawić te leki, bo były za ciężkie na moją wątrobę. Na razie porzuciłam wszelkie kuracje, ale szukam jakiegoś nieinwazyjnego środka, który wspomógłby moją walkę z trądzikiem. Bardzo bym chciała się go pozbyć…

  1. na moją wątrobe też były stanowczo za ciężkie 🙁

 5. Trądzik :/ zmagam się z nim od czasów liceum – bez lepszych skutków. Nie jem słodyczy, już zapomniałam jak smakuje czekolada. Zamiast tego jem ziarna kakaowca. Czasami przemywam twarz naturalnym tonikiem z nagietka. Ale co jakiś czas przybywa nowych wyprysków. Mam już powoli dosyć.

 6. Czy jest tu ktoś kto wyleczył się CAŁKOWICIE z trądziku i chciałby się podzielić jak to zrobił???

Dodaj komentarz

Close Menu