Aknenormin w leczeniu trądziku

Aknenormin w leczeniu trądziku

Trądzik to choroba charakteryzująca się zaburzeniami zewnętrznej warstwy skóry – dotyczy nieprawidłowej gospodarki łojowej gruczołów znajdujących się na naszej twarzy, plecach, dekolcie i innych – również w nietypowych miejscach. Zatkane przez różne czynniki ujścia gruczołów łojowych powodują powstawanie zaskórników, krost, grudek, wielkich bolących zmian, także ropnych, z nadkażeniem bakteryjnym. Aknenormin ma pomóc w walce z trądzikiem dzięki zawartości izotretynoiny.

Domowe sposoby na trądzik czasem mogą pomóc, ale nie zawsze – zwłaszcza w ciężkich postaciach trądziku, są skuteczne. Ta wyjątkowo oporna na leczenie choroba skóry rodzi często problemy natury psychologicznej. Dostępne bez recepty leki, kremy maści, w końcu przepisywane przez dermatologów specyfiki robione na zamówienie, zmiana diety, unikanie sytuacji stresogennych, kuracje hormonalne – to wszystko nie zawsze daje rezultaty, jakich oczekujemy. Leczenie trądziku czasem trwa wiele lat, wydajemy na nie mnóstwo pieniędzy. Wpędzamy się w błędne koło. Trądzik może się zaostrzać. W rezultacie mamy coraz więcej zaskórników i pryszczy oraz coraz gorszy nastrój, bo nasza skóra wygląda koszmarnie. Trądzik to niewątpliwie także problem estetyczny. Powstałe w wyniku trudno gojących się ran blizny dodatkowo wpędzają nas w zakłopotanie.

Aknenormin efekty kontra skutki uboczne

W końcu jesteśmy w stanie poświęcić wiele, aby tylko raz na zawsze pozbyć się trądziku. Sporo kontrowersji w leczeniu trądziku budzą preparaty z izotretynoiną – pochodną witaminy A, substancją zawartą m.in. w leku Aknenormin. Z jednej strony obserwuje się wysoką skuteczność w leczeniu, z drugiej jednak strony lek Aknenormin skutki uboczne ma dość poważne. W opakowaniu tabletek Aknenormin ulotka wymienia następujące objawy:

 • podwyższony poziom cholesterolu,
 • wzmożona suchość błon śluzowych oraz skóry,
 • białkomocz,
 • krwiomocz.

Podczas stosowania leku Aknenormin opinie dotyczące skutków ubocznych wskazują także na częsty problem z nadmiernym wypadaniem włosów. Zauważalne są także bóle pleców oraz wyraźna zmiana nastroju. Kuracji lekiem z izotretynoiną mogą towarzyszyć objawy depresji, nasilonego lęku, nerwowości.

Czy wybrać kurację lekiem Aknenormin?

Pochodna retinoidów ma jednak wysoką skuteczność i często pacjenci z trądzikiem decydują się na leczenie, mimo towarzyszących skutków ubocznych. W przypadku tabletek Aknenormin cena nie należy do niskich. Jest to jednak gra warta świeczki w sytuacji, gdy uporczywe zmiany skórne nie znikają w rezultacie stosowania innych leków, antybiotyków. Z niechcianymi objawami, które mogą wystąpić w trakcie kuracji, można sobie także poradzić. Na suchość skóry warto zastosować pielęgnację kremami nawilżającymi. Pomogą nam dobrze nawilżyć skórę, co w leczeniu izotretynoiną jest bardzo istotne. Aby cieszyć się skutecznością leku Aknenormin, dawkowanie powinno być ściśle określone przez lekarza. Ze względu na silne działanie rodzi się zatem pytanie: Aknenormin a ciąża? Zachodzi możliwość uszkodzenia płodu, wobec czego zabronione jest jego stosowanie w czasie ciąży. Zakaz ten dotyczy także okresu karmienia piersią.

Ten post ma 8 komentarzy

 1. Słyszałam gdzieś o kremie Sevolium, że ponoć skuteczny ale przede wszystkim ma dobry skład, bez chemii itp. Stosował ktoś?

 2. Stosowałam te tabletki i po około miesiącu zaczęłam zauważać minimalne efekty… wyprysków było mniej. Dodam, że w czasie rozpoczynania kuracji zrezygnowałam też całkowicie z pikantnych potraw oraz słodyczy. Myślę, że to połączenie mi pomogło.

 3. Czy te tabletki są dostępne bez recepty? I czy to faktycznie taki sprawdzony sposób na trądzik ? Wolałabym stosować jakieś kremy na trądzik, ale słyszałam że są mało skuteczne 😛

 4. Aknenormin może i jest skuteczny, ale należy pamiętać, że to bardzo silny lek. Zanim zdecydujecie się na tak radykalne środki, może warto zastanowić się nad czymś lżejszym? Ja córce kupiłam krem Sevolium i trądzik zaczął się zmniejszać…a przez lata nie mogłyśmy trafić na nic skutecznego a jednocześnie bezpiecznego dla organizmu

 5. używam tego leku od dwóch tygodni – czy to normalne, że moja skóra jest teraz sucha jak papier? Nidy nie miałam tak wysuszonej skóry… martwi mnie to

  1. Niestety pochodne retinoidów mają to do siebie, że bardzo wysuszają skórę…też leczyłem się tego typu lekarstwami

 6. Mam koszmarny trądzik, jeszcze nie byłem u lekarza. Są jakieś leki, maści lub kremy które mógłby mi pomóc? Oczywiście bez recepty.

 7. Uważajcie na te skutki uboczne. Może i są rzadkie, ale jednak występują…

Dodaj komentarz

Close Menu