Jak pozbyć się wyprysków na twarzy

Jak pozbyć się wyprysków na twarzy

Kiedyś uważano, że za wypryski odpowiedzialne są jedynie hormony. Problem z wypryskami na twarzy coraz częściej dotyka nie tylko młode osoby znajdujące się właśnie w okresie dojrzewania, ale również dorosłych po 30 roku życia. Zaczerwienienia, drobne zmiany oraz bolące wypryski na twarzy, często stanowią zarówno problem estetyczny, jak i wpływają na nasze samopoczucie, obniżając skutecznie samoocenę i poczucie własnej atrakcyjności. 

Jak powstają ropne wypryski na twarzy?

kobieta stosująca krem na wypryski

Wyprysk na twarzy powstaje na skutek nadmiernej produkcji sebum, które w efekcie zatyka ujścia gruczołów łojowych doprowadzając do nagromadzenia się w nich ropy. Do niniejszego zjawiska dochodzi najczęściej na skutek zaburzeń w prawidłowym funkcjonowaniu naszej gospodarki hormonalnej wywołanych zmianami w okresie dojrzewania, lub w czasie ciąży i leczenia hormonalnego. Niemniej jednak drobne wypryski na twarzy, jak i wypryski podskórne na twarzy mogą również pojawić się na skutek:

 • niektórych zaburzeń metabolicznych;
 • chorób ginekologicznych;
 • nieodpowiedniej diety i nadmiernego stresu;
 • niewłaściwej pielęgnacji skóry oraz licznych jej podrażnień;
 • stosowania specyficznych leków z grupy sterydów; oraz
 • zaburzeń nastroju (w tym depresji).

Warto zapoznać się z tym, jakie zabiegi są odpowiednie do rodzaju posiadanej cery, aby pielęgnowanie tłustej cery z wypryskami było jak najbardziej efektywne.

Mapa twarzy, czyli gdzie powstają wypryski

Czy obszar występowania wyprysków ma znaczenie? Według niektórych naukowców, okazuje się, że tak!

 • Wypryski na nosie: mogą wskazywać na występowanie zaburzeń czynności naszego układu krążenia, w tym chorób serca.
 • Wypryski na policzkach: wskazywać natomiast mogą na problemy alergiczne związane z nietolerancją niektórych pokarmów (np. zbóż lub nabiału).
 • Wypryski na czole: oznaczać mogą problemy trawienne naszego organizmu i są pierwszym sygnałem, który powinien skłonić nas do zmiany swoich nawyków żywieniowych.
 • Wypryski na brodzie i podbródku: stanowią natomiast zwiastun problemów z jelitami lub narządami płciowymi.

Jak zwalczyć wypryski na twarzy?

Chociaż obecnie istnieje wiele metod zwalczania niedoskonałości skóry, jedną z najlepszych możliwości właściwej pielęgnacji cery trądzikowej pozostaje stosowanie kremów (np. innowacyjnego kremu do cery trądzikowej Sevolium) opartych o działanie naturalnych składników, które nie tylko zwalczają objawy niniejszego zaburzenia, ale również jego przyczyny. Dzięki stosowaniu odpowiednich kosmetyków usuwanie niechcianych wyprysków jest proste i przyjemne.

Warto też zdrowo się odżywiać i pić dużo wody, która nawodni nasz organizm i go oczyści.

Higiena osobista, odpowiednie preparaty, które stosuje się na twarz i używanie tylko swoich ręczników i kosmetyków pozwoli na utrzymanie gładkiej i zdrowej cery.

Ten post ma 6 komentarzy

 1. Maseczki na trądzik są super ! Zasuszają wszystkie wypryski i pryszcze na twarzy . Tylko ważne jest ,żeby je stosować systematycznie .

 2. Miałam wypryski wszędzie : na czole, nosie, policzkach, brodzie, szyi i na plecach… Moja dermatolog przepisywała mi przeróżne maści – od tych tanich do tych z górnej półki. Nic nie pomagało. Nie wiedziałyśmy już co zrobić, czy poddać się operacji usunięcia blizn laserem, czy odpuścić ten temat… Babcia mojej koleżanki poleciła mi spróbowanie ostatniej już deski ratunku – kremu Sevolium. Było mi trochę szkoda wyrzucania kolejnych pieniędzy w błoto, ale postanowiłam zaryzykować. Zamówiłam miesięczną kurację tego leku, spróbowałam iiii nie żałuję:) Moja cera wraca do życia, dziękuję!!!!!

 3. Kobietki, polećcie mi cos na nadmiar sebum… Czytalam o Sevolium, ale z racji wysokiej ceny jestem średnio przekonana… Jedyne co mnie mocno do tego ciągnie, to 100% naturalnych składników. Uzywalyscie tego ?

 4. Miałam okazję użyć kosmetyku, o którym piszą moje poprzedniczki i podzielam ich zdanie;))

 5. Produkt Sevolium to jest coś, co pomoże pozbyć się wyprysków! Dla mnie pomógł! Wystarczyły 4 dni stosowania i efekt był baaaaaaaaardzo widoczny i zadowalający::))

Dodaj komentarz

Close Menu