Czym jest lek Izotek?

Czym jest lek Izotek?

Warto wiedzieć, że izotek jest wyjątkowo wydajnym farmaceutykiem do leczenia trądziku w różnych postaciach. Jest również stosowany do trądziku, który nie poddał się kompletnemu wyleczeniu przy wykorzystaniu antybiotyków w tabletkach oraz kremach. Niemniej jednak przy stosowaniu izoteku, trzeba używać kremów nawilżających, by zniwelować skutki uboczne, jakim jest wysuszenie skóry.

Czy Izotek naprawdę pomaga?

Izotek był początkowo pomocny dla osób z ciężką formą trądziku.

Kilka miesięcy leczenia tym środkiem w większości wypadków prowadzi do pozbycia się symptomów trądziku. Powinno się wiedzieć, że izotek lek skutecznie przeciwstawia się przyczynom trądziku niezależnie od jego źródła pochodzenia, usuwa trądzik a także czyści skórę oraz chroni przed powrotem trądziku. Mimo wszystko powoduje także działania niepożądane, z którymi trudno czasem się uporać. Należy mieć pojęcie, iż za izotek cena jest dosyć duża. Izotek może osiągać cenę do 115 złotych. Izotek działa w celu pełnego albo cząstkowego usunięcia trądziku u prawie wszystkich osób, które skończyły cykl, niezależnie od tego, czy mają trądzik zapalny czy niezapalny.

Co zawiera Izotek?

Izotek jest farmaceutykiem przeciwtrądzikowym należącym do grupy retinoidów. Znajduje się w nim izotretynoina. Składnikami dodatkowymi tego leku są olej sojowy oczyszczony uwodorniony

 • wosk żółty
 • żelatyna,
 • tlenki żelaza,
 • glicerol,
 • dwutlenku tytanu.

Należy wiedzieć, że o izotek ulotka podaje wszystkie istotne informacje dla tych, którzy chcą ten lek aplikować. Wskazane jest wiedzieć, iż izotek dawkowanie ma bardzo zawikłane. Biorąc lek na trądzik izotek każdego dnia, powinniśmy zawsze przyjmować go o stałej porze. Leczenie izotekiem trwa do 24 tygodni. Powinno się wiedzieć, iż izotek a ciąża to pojęcia wykluczające się wzajemnie. Bardzo istotne jest, żeby tego leku nie przyjmowały kobiety w ciąży i karmiące piersią.  W przypadku pominięcia porcji produktu, trzeba przyjąć ją jak najprędzej. Kiedy zbliża się następna dawka, należy pominąć tą zapomnianą i powrócić do cyklicznego schematu dawkowania. Nie można brać dwóch dawek jednocześnie.

Opinie o leku Izotek

Należałoby wiedzieć, że o izotek opinie ma nadzwyczaj różnorodne. Izotek powoduje duże zmniejszenie rozmiarów gruczołów łojowych, a nawet gwałtownie zmniejsza ilość sebum. Ponieważ sebum jest zredukowane, to zmniejsza się ilość bakterii trądzikowych w skórze. Skutkiem tego izotek efekty sprawia naprawdę korzystne. Można znaleźć zdjęcia w sieci opisane „izotek przed i po” i cera osób przyjmujących lek wygląda inaczej. Izotek wstrzymuje też generowanie komórek skóry wewnątrz porów, które pomagają ochronić pory przed zatkaniem. Niezależnie od doskonałego działania antytrądzikowego, izotek skutki uboczne generuje poważne, o czym powinno się pamiętać, zanim postanowimy rozpocząć kurację. Oprócz wysuszenia skóry mogą wystąpić bóle głowy, stany zapalne błony śluzowej nosa, pojawienie się krwi oraz białka w moczu. W przypadku wystąpienia skutków ubocznych należy konsultować się z dermatologiem. Działania niepożądane, jakie mogą pojawić się w toku aplikowania tego środka, to także bóle mięśni i stawów, rumień, obniżka poziomów w morfologii krwi i zwiększone OB a także glukoza.

Warto więc dogłębnie przemyśleć temat i zastanowić się, czy nie lepiej wybrać alternatywne rozwiązania.

Ten post ma 8 komentarzy

 1. oj mnie izotek wysuszył strasznie 🙁 po około 2 tygodniach podjęłam decyzję żeby przerwać kurację tym lekiem..

 2. Ja sobie bardzo cenie te tabletki. Po wielu miesiącach walki z trądzikiem i pryszczami na twarzy w końcu coś zadziałało. Używałam już wiele kremów na trądzik, maseczek i peelingów i nic nie pomagało 😛

 3. No właśnie. Lekarz przepisał mi ten lek, ale jak poczytałam w internecie opinie ludzi.. to już nie jest mi tak wesoło. Chyba porzucę ten Izotek. Nie lubię brać silnych leków, bo nie chcę narażać zdrowia na skutki niepożądane. A ten krem Sevolium stosował ktoś? Zastanawiam się, bo ponoć dobrze działa na cerę trądzikową i nie jest tak inwazyjny..

  1. Tak, ja stosuję i mogę polecić. Skład tego kremu to min: Ekstrakt z lukrecji i nagietka, wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego, kory i liści. Jak widzisz, sama natura. Na moją skórę zadziałał zadowalająco bez silnych ingerencji w organizm.

 4. Te działania niepożądane trochę mnie przerażają…ale naprawdę chciałabym pozbyć się trądziku raz na zawsze. Walczę z nim już od około 10 lat.

 5. Mam trądzik na twarzy i na plecach – myślicie, że warto sięgać po silne leki od razu?

  1. a próbowałeś jakichś kremów bez recepty, przeznaczonych do cery trądzikowej/tłustej?

 6. Córka ma straszny trądzik, przez który ma stany depresyjne i nie chce chodzić do szkoły. Nie chcę podawać jej silnych leków z uwagi na niepożądane skutki uboczne. Czy znacie jakieś mniej inwazyjne sposoby walki z trądzikiem?

Dodaj komentarz

Close Menu